Bayanlarda Saç Ekimi

Bayanlarda Saç Ekimi

Bayanlarda Saç Ekimi 

Kadınlarda fiziksel stres, hamilelik, aşırı A vitamini alımı, kalıtım, anemi, B vitamini eksikliği ve daha pek çok sebeple saç dökülmesi görülmektedir. Saç Ekim Türkiye hastanemizde, bayanlarda saç ekimi yapılırken tıraş edilmek yerine, tıraşsız saç ekimi tercih edilmektedir.

Saç ekimi yaptırmadan önce ilk işiniz iyi bir saç ekim hastanesinde, eğitimli uzman cerraha saç analizi yaptırmaktır ve yapılan saç analizinde saç dökülmesinin sebepleri araştırılmalıdır. Yapılan incelemeler sonrası kadınlarda saç ekimi uygulamasına başlanır. Saç dökülmesi problemini sonsuza dek önleyen bir yöntem ne yazık ki bulunmamaktadır. Saç dökülmesi yaşayan kadınlar genelde peruk takarak dökülen saçlarını kamufle etmeye çalışırlar. Ancak peruk takmak geçici bir çözümdür ve peruklar oldukça zor kullanılan bir aksesuardır. Bu nedenle saçları dökülen yada seyrek saçlı olan tüm kadınlara, saç ekimi yaptırmasını tavsiye ediyoruz. Dünyada ve Türkiye'de sıkça tercih edilen saç ekimi operasyonu, Saç Ekim Türkiye hastanemizde bulunan uzman cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. Bayanlarda saç ekimi uygulaması, saçlarda dolgunluk isteyen tüm kadınlara yapılmaktadır. Tıraşsız yapılan saç ekimi sayesinde saç ekimi yaptıran kadınlar, saçlarını saklamak zorunda kalmazlar. Saç Ekim Türkiye'de saç ekimi yaptıran kadınlar ve saç ekimi yaptıran erkekler, saç kökü nakli sonrası günlük hayatlarına geri dönebilirler. Saç ekimi sonrası saç nakli yapılan deride kızarıklık ve sonrasında kabuklanma olmaktadır. Ancak saç ekimi sonrası oluşan kızarıklık ve kabuklanma, 10 günlük bir süreçten sonra kaybolmaktadır. 

 

KADINLARDA SAÇ EKİMİ SONRASI ÖZENLİ BAKIM

Bayanlarda saç ekimi ve erkeklerde saç ekimi, çıplak gözle bakıldığında asla fark edilmez. Yalnızca saç ekim uygulaması yapıldıktan sonra saç derisinde hafif kızarıklık oluşur. Ertesi gün itibariyle saç ekimi yapılan bölgedeki kızarıklık, yerini kabuklanmaya bırakacaktır. Bayanlarda saç ekimi yapılan alanda oluşan kabuklanmalar, kadınların kendi saçları sayesinde fazla belli olmamaktadır. Bayanlarda saç ekimi ve erkeklerde saç ekimi yapılan alanda oluşan kızarıklık ve kabuklanma, 10 gün sonra iyileşmektedir. Ekilen saçlar, iyileşen saç derisinden 3 ay içinde çıkmaya başlar. Kesin ve en etkili sonucu ise 1 yıl içinde görebilirsiniz. Kadınlarda saç ekimi operasyonu sonrasında, Saç Ekim Türkiye'de saç kökü nakli yaptıran kişiye gerekli bilgiler verilmektedir. Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri en iyi şekilde uygulayan kişiler, ekilen saçlarına daha kısa sürede kavuşabilirler. Erkeklere yapılan saç ekimi ile kadınlara yapılan saç ekimi arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. Erkekler kısa saçlı olduğundan, saç ekimi sonrası bakımda pek zorlanmazken, kadınlarda saç ekimi sonrası bakım, erkeklere oranla daha hassas ve özenli olmalıdır. 

 

BAYAN SAÇ EKİMİNDE UZMAN KADRO

Kadınlar yapıları gereği erkeklerden daha fazla kişisel bakıma ihtiyaç duyar. Öyle ki erkeklerde bir kaç çeşit saç bakım kremleri bulunurken, kadınlarda binlerce çeşit saç bakım kremleri bulunmaktadır. Hal böyle olunca bakımlı saçlar da bir kadının vazgeçilmezi olmaktadır. Saçlara kullanılan kimyasallar, zamanla saç ve saç derisi üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır ve hatta bir süre sonra kimyasallara yenik düşen saçlar, hızla dökülmektedir. Buna oranla yine kadınların sıkça kullandığı saç şekillendiriciler, saçları fazlasıyla yıpratmaktadır ve yıpranan saçlar, zamanla kopmaya başlar. Koparak dökülen saçlar da belli bir zaman sonra kökünden dökülmeye başlar. Kadınlarda saç ekimi işte bu noktada kurtarıcı olmaktadır. Seyrek saçlara sahip olan kadınlar, aynaya baktıklarında bu durumdan fazlasıyla rahatsızlık duyar. Kadınlarda saç ekimi yaptırmak, hem olduğundan daha sağlıklı saçlar, daha dolgun saçlar, hem de daha canlı saçlara sahip olmayı amaçlamaktadır. Kadınlarda saç ekimi, ömür boyu kullanıma uygundur. Yalnızca yaşın ilerlemesine bağlı olarak, kadınlarda ve erkeklerde zamanla yeniden saç dökülmesi yaşanabilir. Böyle bir durumda yeniden saç ekimi yaptırmak gerekmektedir. Bayan saç ekimi konusunda yoğun bir hasta kabulü alan Saç Ekim Türkiye, yılların verdiği bilgi, birikim ve tecrübeye dayanarak, kadınlara saç ekimi uygulamaktadır.

 

Bize Ulaşın

Saç Ekim Türkiye | Özel Çevre Hastanesi

Saç Ekim Turkiye & Özel Çevre Hastanesi Cemal Sair Sok. No.2 Mecidiyeköy

Şişli / İstanbul - TÜRKİYE

  • dummy+90 212 229 02 02

  • dummy+90 532 568 23 45

  • dummy info@sacekimturkiye.com

© COPYRIGHT SAÇ EKİMİ İSTANBUL - Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kaynak göstermeden hiçbir içerik kopyalanamaz. 2021.

Search