Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekiminde Nokta Atışı

Çeşitli nedenlerle dökülen sakallar yada dökülen bıyıklar, erkeklerin oldukça canını sıkan bir durum haline gelmektedir. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte acısız sakal ekimi, bıyık ekimi ve favori ekimi yapılmaktadır.

Sakal Ekimi

Sakal ekimi, dökülen sakal yada köselik gibi problemler yaşayan erkeklere uygulanan bir çeşit saç ekim işlemidir. Erkeklerin üst dudakta bıyık çıkmaması yada sakal çıkmaması durumunda da bilinen en kesin çözüm, bıyık ekimi olmaktadır. Ensenin bir kaç santim yukarısından alınan saç kökleri, sakal ekimi ve bıyık ekimi işleminde kullanılmaktadır. Kişinin ensesinde yeteri kadar saçı olmayan erkeklerde ise ekilecek olan sakal ve bıyık, vücudun diğer kıllı bölgelerinden alınabilmektedir. Ekilecek olan saç kökü, FUE yöntemi ile 0,6mm punchlar kullanılarak tek tek alınır. Sakal ekimi öncesi yada bıyık ekimi öncesi o bölgede var olan kıllar, kılsız alanlara sakal ekimi ve bıyık ekimi yapıldıktan sonra da aynı şekilde uzamaya devam eder. Yani sakal ekimi ve bıyık ekimi, var olan kıllarınıza hiç bir zarar vermez. Sakal ekiminde ve bıyık ekiminde uygulanan işlemin tek amacı, köselik, sakal dökülmesi yada bıyık dökülmesi olan alanda kıl yoğunluğunu artırmaktır. Sakal ekim işlemi yada bıyık ekim işlemi bir uzman cerrah tarafından yapıldığında, yüzde yüze yakın sonuçlar elde edilmektedir.

 

SAKAL EKİMİ VE BIYIK EKİMİ AŞAMASI

Sakal ekimi, bıyık ekimi ve favori ekimi işlemlerinde kullanılacak olan saç kökleri, hayat boyu uzamaya devam eder ve uzayan sakal ve bıyıklar, normal sakallı ve normal bıyıklı insanlarda olduğu gibi belirli aralıklarla kısaltılması gerekir. Sakal ekimi ve bıyık ekimi tamamen doğal görünümde olmaktadır ve hiç kimse sakal ekimi yada bıyık ekimi yaptırdığınızı anlayamaz. Sakal ekimi ile bıyık ekimi yaptıracağınız cerrah, mutlaka işinde uzman bir doktor olmalıdır ve sakal ekimi, bıyık ekimi, saç ekimi, kaş ekimi gibi kıl kökü nakli işlemleri, kesinlik bir hastane ortamında uygulanması gerekmektedir. Sakal ekim işleminde ve bıyık ekim işleminde uygulamanın yapılacağı alan küçük olduğu için her ne kadar basit bir operasyon gibi görünse de, aslında sakal ekimi ve bıyık ekimi oldukça zahmetli ve son derece hassaslık gerektiren bir işlemdir. Yanlış ekilen sakal yada yanlış ekilen bıyık, yüzünüzde istenmeyen görüntüye yol açacağından, saç kökleri doğru açıdan ekilmelidir. Saç kökleri birbirine çok yakın ekilmemelidir. Aksi halde birbirine yakın ekilen saç kökleri, yeteri kadar beslenemez. Bu nedenle sakal ekimi ve bıyık ekimi yapılırken, kıl kökü sıklığına dikkat edilmelidir. Aralarda beslenmenin sağlanacağı şekilde boşluk bırakılmalıdır. 

 

YARA VE YANIK İZİNE SAKAL EKİMİ

Bıyıkta dökülme, sakalda dökülme, bıyıkta ameliyat izi, sakalda ameliyat izi, bıyıkta yara izi, sakalda yara izi, bıyıkta yanık izi, sakalda yanık izi gibi tüm yaşadığınız kıl sorunları, bıyık ekimi ve sakal ekimi ile tama yakın kamufle edilmektedir. Bunun dışında köselik sorunu yaşayan erkeklere uygulanan bıyık ekimi ve sakal ekimi, kişide ciddi kimlik değişimi sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, sakal ekimi ve bıyık ekimi işleminin FUT yöntemi değil, FUE yöntemi kullanılarak yapılmasıdır. Çünkü FUT yöntemiyle sakal ekimi, bıyık ekimi ve favori ekimi gibi işlemler hem daha çok zaman almaktadır, hem de yüz bölgesinde kesikler oluşmasına neden olmaktadır. Sakal ekimi, bıyık ekimi, favori ekimi kısacası tüm yüz bölgesine uygulanacak olan kıl kökü nakli işlemleri, her zaman FUT yönteminde kullanılan 0.6-0.7 mm'lik punchlarla yapılmalıdır. Bu uçlarla alınan kıl kökleri, sakal ekimi, bıyık ekimi ve favori ekimi sırasında hiç bekleme olmadan sorunlu olan bölgeye ekilmektedir. Böylece sakal ekimi ve bıyık ekimi süresi kısalmış olur. Aynı zamanda alınan kıl kökleri beklemeden ekileceği için hiç bir kök ölümü de yaşanmaz.

 

Bize Ulaşın

Saç Ekim Türkiye | Özel Çevre Hastanesi

Saç Ekim Turkiye & Özel Çevre Hastanesi Cemal Sair Sok. No.2 Mecidiyeköy

Şişli / İstanbul - TÜRKİYE

  • dummy+90 212 229 02 02

  • dummy+90 532 568 23 45

  • dummy info@sacekimturkiye.com

© COPYRIGHT SAÇ EKİMİ İSTANBUL - Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kaynak göstermeden hiçbir içerik kopyalanamaz. 2021.

Search