PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP sistemiyle hızlı saç uzatma

Normalden oldukça daha fazla trombosit barındıran, kişilerin doğal plazma sıvısı anlamına gelen PRP sisteminde yapılan uygulama, kişinin kendi kanı olmaktadır. PRP tedavisinde kullanılan sıvı, kişinin kendi kanı olması sebebiyle hiç bir bağışıklık reaksiyonunun ortaya çıkmasına yol açmaz.

PRP tedavisi, doku yenilenmesi prensibi ile uygulanan, zayıflamış saç köklerinin güçlendirilmesine ve saç kaybının azaltılmasına yönelik olarak uygulanan bir saç tedavisi olmaktadır. Saç ekimi işleminde PRP uygulaması, saçların hızlı uzamasını ve saç ekimi sonrası oluşan yaraların hızla iyileşmesini sağlamaktadır. Saç ekimi sonrası uygulanan PRP sistemi, saç ekimi yapılan bölgede oluşan yaraların iyileşme sürecini gözle görülür şekilde hızlandırmaktadır. Saç ekim operasyonu sonrası oluşan kızarıklık ve kabuklanma hızla iyileşirken, PRP tedavisi sayesinde ekilen saç köklerinin saç uzatma potansiyelinde belirgin bir artış olur. Saç ekimi yapılmadan uygulanan PRP tedavisi ise dökülmeye yüz tutan saçların dökülmesini engellemekte, saçların kaybettiği canlılığı, sağlığı yeniden kazandırmakta ve saç tellerini kalınlaştırma konusunda oldukça etkilidir. Kişilerin kendi kanıyla uygulanan PRP sistemi tedavisi, tamamen zararsız olmaktadır ve hiç bir alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır. 

 

GÜÇSÜZ SAÇLARA PRP TEDAVİSİ

Yaklaşık 30 dakikalık bir işlem olan PRP saç tedavisi, saçlarıyla ilgili dökülme, saç tellerinde incelme, saçların sağlığını ve canlılığını kaybetmesi gibi çeşitli saç sorunları yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Saç problemi yaşayan kişilerden alınan 10 cc kan ölçeği, laboratuar koşullarında ayrıştırılarak kırmızı kan elde edilir. Elde edilen kırmızı kanın içeriğinde yer alan trombositlerin, pıhtılaşma etkenlerinin, akyuvarların ve Pgf'lerin spesifik bir uygulamaya alınmasıyla PRP tedavisi için ihtiyaç duyulan plazma meydana getirilir. Elde edilen bu plazma, saç köklerinin gücünü kaybettiği alana yada saç dökülmesinin bulunduğu alana enjekte edilir ve yaklaşık 30 dakika kadar zaman alan PRP uygulaması tamamlanmış olur. PRP tedavisi sonrası uygulama yapılan alanda hiç bir acı hissi yada iz olmamaktadır. Bu sebeple PRP tedavisi yapılan kişi, günlük hayatına hiç bir aksama olmadan devam edebilir. PRP tekniği kullanılarak tedavi edilen kişiler, ayda bir defa olacak şekilde üç ay süresince PRP tedavisini yenilemelidir ve PRP tedavisinde uygulamanın sonuçlarının uzun vadeli olabilmesi için kişi, yılda bir defa PRP tedavisini yenilemelidir.

 

PRP TEDAVİSİYLEHIZLA İYİLEŞEN YARALAR

Saç ekimi ardından uygulanan PRP tedavisi(PRP destekli FUE), saç köklerinin kalıcılığını artırmaktadır ve saç ekimi yaralarının hızla iyileşmesini sağlamaktadır. PRP tedavisi yapılmasındaki amaçlarından bir diğeri de, saç ekimi yapılan bölgedeki saç köklerini canlandırmak ve gençleştirmektedir. Saç ekimi için verici alandan alınan saç köklerini bekletmek için kullanılan solüsyonların içine PRP eklenmesi yada saç köklerinin direkt olarak PRP solüsyonu ile yıkanması oldukça faydalıdır ve saç ekimi işlemindeki etkilerin daha hızlı şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. PRP tedavisi, saç köklerinin olabildiğinden daha uzun süre hayatta kalmasını sağlamak, saç ekimi yapılan alandaki yaraların iyileşme sürecinin hızlandırılması, saç köklerinin saç üretmek için tetiklenmesi amacıyla uygulanmaktadır ve kişinin kendine kan bağışlaması şeklinde adlandırılmaktadır. PRP’nin etkileri, PRP tedavisi uygulanan her hastada farklı şekilde seyretmektedir. PRP tedavisi, tamamen yardımcı bir yöntemdir. Saç ekimi ardından kişinin saçlarında görmek istediği beklentileri tam anlamıyla karşılaması ve hayal kırıklığını önlemek adına PRP tedavisi oldukça önemlidir. Saç ekimi yapılan alanın daha hızlı ve daha kolay bir şekilde iyileşme için, yalnızca yardımcı olarak uygulanan bir destek metodudur.

 

Bize Ulaşın

Saç Ekim Türkiye | Özel Çevre Hastanesi

Saç Ekim Turkiye & Özel Çevre Hastanesi Cemal Sair Sok. No.2 Mecidiyeköy

Şişli / İstanbul - TÜRKİYE

  • dummy+90 212 229 02 02

  • dummy+90 532 568 23 45

  • dummy info@sacekimturkiye.com

© COPYRIGHT SAÇ EKİMİ İSTANBUL - Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kaynak göstermeden hiçbir içerik kopyalanamaz. 2021.

Search